İzmir koltuk döşemeci olarak sizlerin evinizde, iş yerinizde yani yaşam alanınızda göz huzurunuzu doyuracak bir yaşam çevresi edinmeniz için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Biz insanlar en çok ilk bahar ve yaz aylarında mutlu oluruz. Çünkü bu aylarda doğa ve doğallıkla baş başa oluruz iste bu yüzden biz koltuk döşemede izmir de ev, otel, restoran ve barlarda kış aylarında da size bu doğallığı ve ferahlığı sunmak için buradayız. Sizlerin yaşama alanındaki eskimiş yıpranmış mobilyalarınızı adresinizden alıp doğanın renklerine döşüyoruz ve o huzur veren ferahlığına kavuşturmak için koltuklarınızı cıvıl cıvıl renklerden oluşan silinebilir ve leke tutmaz kumaşlarla yeniden kaplayıp eskisinden daha rahat be ferah bir hale getiriyoruz. Aynı işlemi masa sandalye yemek odası takımı yatak odası takımı ve diğer ahşap aksesuarlarında yine lake tonlarında eskitme patına veya varak çalışmaları yapıp doğal bir görünüm kazandırıyoruz KISACASI DOĞAYI EVİNİZE TAŞIYORUZ sizlerde bu sayede evinizdeyken bile baharın kokusunu ve huzurunuzu evinizde yaşayacaksınız.

Sitemiz genelinde bahsettiğimiz ve Bornova Koltuk Döşeme sayfamızda yer verdiğimiz doğanın renkleri nedir ?

Öncelikle Yeşil bitki örtüsü, mavi deniz ve gökyüzü olmak üzere doğanın temel renkleridir. Bu renkler ile yaşam güzelleşir. Fakat şehirleşme bu iki güzel rengi ayırıp maviyi ve yeşili bitiriyor. Evimizin dekorasyonunda bu renklere öncelik vermemiz bizlere daha doğal ortamda yaşadığımız hissi vererek nefes alış sistemimizi bile değiştirir. Çünkü renklerin insan üzerinde çok etkisi vardır. Rengi, türü, ağacın tasarımı bizlere mobilya döşemedeki zevki yaşatır. Mat ve pastel renklerde doğal renkler statüsünde kullanılabilir.

Ahşapın sağlık ve kumaşlarımızda kullandığımız koltuk döşemelerinin iplik boyalarının sağlıklı ve doğal olması bebek odaları da dahil her yerde kullanılamaya uygundur.

Sonra yağmurun rengi vardır. Gri tonları, açık yeşilin bütünleşmesiyle bahar yağmuru esintisi verir yaşam alanına. Aydınlatma da çok önemlidir hafif mat günışığı rengi veya beyaz tonlarında led kullanılabilir.

Ama yine de insanlığın ilk çağlarından beri artık genlerimize yazılmış olan renk yeşil ve mavinin doyasıya yaşadığı aşktır. Bu aşkı evinize taşımak yaşam alanınıza olan aşkı artıracaktır. Neden önemli bu kadar koltuk döşemede yeşil ve mavi.  Çünkü İzmir’in rengidir bu renkler. Güzel ormanları, uçsuz bucaksız denizi hatırlatır. İlkbaharın ilk günlerinde doğada yaşadığınız hazzı mobilyalarınız içerisinde yaşarken döşemelerinize yanlışlıkla gözünüzün kaymasında hissedersiniz.

Sadece İzmir de değil koltuk döşemenizden alacağınız zevki perçinleyen zevkler. Bütün yurdumuz böyle değil midir zaten.

Mavi özgürlüğü ifade eder. Evimiz bizim özgürlük alanıdır. Bize ait yaşam merkezidir. Bu yüzden çok önemlidir evimizin dekorasyonunda, döşemelerinde kullandığımız renkler.

Yeşil ise bir bilinç türüdür diyebiliriz. Doğa deyince ilk aklımıza gelen kelimedir yeşil. Uyumun ve hazzın rengi olmakla beraber kelimenin söylenmesi bile güzeldir. Şöyle bir hayal edin evinizde tatlı yeşil tonlarında bir yatak odası dekorasyonu, açık beyaz perde ve açık renkli halılarla birleştiğini. İzmir’in koltuk döşemecisi size tamda bunu sağlıyor.

Peki bu iki renk bir arada ise ne ortaya çıkar. Tabii Turkuaz. Mavi ve yeşilin birleşmesi ile ortaya çıkan bu renk ilk defa Türkler tarafından kullanıldığından dolayı adını Turkuaz diye almıştır.  Tam bir dinginlik rengidir. Koltuk döşemede izmir de yoğun olarak talep olsa da yanında kahverengiyle tam bir uyum abidesidir. Mobilyalara da uygulanabilen bu renk zevkin modaya yansımış halidir. Bir zamanlar hastaları sakinleştirerek tedaviyi destekleyici olarak dahi kullanılmış bir renk olduğundan evinizde hakim olduğunda sizlere yaşam alanınızda huzur verecektir.

Bahsettiğimiz bütün bu renkler ve uyumları uzman ekibimizce koltuk döşemelerinize izmir de entegre edilerek işçilikte olan profesyonelliği ilk bakışta anlayacaksınız.

Koltuk izmirde döşenir ve doğru adrestesiniz.

Koltuklarınızı döşerken renkler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir