Geçmişten günümüze kadar şöyle bir dönüp baktığımızda orta halli ailelerin en çok tercih ettiği koltuk döşemecilik sektörü sayesinde evlerinde artık bir sıfır görünümlü koltuk takımı görmek mümkündür. Bu insanların koltuk döşemeciliği tercih etmelerinin en büyük sebebi maddi yönden rahat ettikleri için bu alanı seçerler. Çünkü sıfırdan bir koltuk takımı zor olacağı için ikinci bir yöntem olan eskimiş, yıpranmış koltuk takımlarını bir koltuk döşemeciye götürerek yeni alınmış gibi sıfır koltuk takımı elde etmek mümkündür. Öncelikle olarak koltuk döşeme işlemi nasıl yapılır bu konuyu ele almakla başlayalım.

Bu alanda isim yapmış olan Karabağlar Koltuk Döşeme işlerini büyük bir titizlikle yapmaya devam etmektedirler. En iyi koltuk aşamalardan ilki olan kazıma ve zımparalama işlemlerine geçildikten sonra koltuğun yüzeyleri ilk önce kusursuz bir şekilde malzemeye zarar vermeden kazıma işlemi yapılıp bitirildikten sonra zımparalama işlemine geçilir.

Zımparalama işleminde en önemli nokta yüzeylerin çok iyi bir şekilde pürüzsüz hale getirilir. Yapılan zımparalama işleminden sonra zımparalana yüzeyler çok iyi bir şekilde hijyenik  edilmelidir. Dezenfekte den kastımız sabunlu su ile iyice temizlenmelidir. Temizlenen yüzeyler iyice kuruduktan sonra diğer işleme geçilmelidir. Diğer işlemde cilalama işlemidir. Kuruyan yüzeyler çok iyi bir şekilde cilalandıktan sonra kurumaya bırakılır. Artık koltuk döşeme işlemi için hazır hale getirilmiş olur. Bununla beraber bu aşamalardan geçen koltuk kumaş monte edilme işlemine gelerek köşelerinden 0,5 cm içe doğru kıvrılarak zımba tabancası yardımıyla gergin bir şekilde zımbalama işlemi yapılır. Kumaşın leke tutmayan ve uzunlu ömürlü bir kumaş olmasına dikkat edilmelidir.

Değerli insanlar sizde koltuk döşeme işlemine güvenemiyorsanız ve yaptırmayı düşünüyorsanız Karabağlar Koltuk Döşeme firmasına uğrayarak güvenilir bir şekilde koltuk döşeme işlemini yapabilirsiniz.

Karabağlar koltuk döşeme
Tagged on:     

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir