Artık ev dekorasyonu sadece koltuk, vitrin ve televizyon altlığı olmaktan çıkmış bütün halk tarafından ilgi ile takip edilen bir kavram halini almıştır. Bu şekilde ister eski mobilyalarınızı değiştirmek suretiyle ister ekonomik olanı seçip mobilya lake cilası ve koltuk döşemesi ile yenileyebilmektedir. Şirin ilimiz İzmir’de bu trendi yakından takip etmektedir. Bu görüş ışığında artık gençlerinde oda ihtiyaçları modern ve şık görünümlü halini çoktan almıştır. Odada kullanılan basit aksesuar ve posterlerden tutunda mobilyaların tümüne hatta halı perde ve döşeme uyumuna kadar dikkat edildiği günümüzde sıkça karşılaşılmaktadır. Zıt veya benzer renklerin birlikteliği ile yapılmış olan dekorasyon ve döşeme işlemi yaşam alanı içerisinde yaşayan kişiye de zevk vermektedir.

Genç erkekler için oda dekorasyon tavsiyesi.

Kahverenginin bol miktarda kullanılması içeriye sade bir hava katarken artık oturaklı bir genci yansıttığı kanısı yaygın bir kanıdır. Yerden fazla yüksek olmayan yatak tipi karyola veya bir baza ile çalışma masasının yakınında kahve tonlarında lake cila ile parlatılmış bir dolap kullanmakta hoş bir görünüm katar. Duvarlarda güzel birkaç manzara veya modernize sanat unsurlarının kullanılması da oda ferahlığını artıracak unsurdur. Böyle bir dekorasyon içinde büyük bir boy aynası da unutulmamalıdır.
Son örneğimiz ise genç kızlar için. Genç kızların odaları oldukça kullanışlı olması gerekir iken mobilyaların görünümü kadar işlevselliği de önemlidir. Tüm eşyalarını odalarında barındırmak isteyen genç hanımlar için çok gözlü bir dolap, yatak üstü duvar rafı ve iki adet şifoniyer dolap dikkat çekiyor.

Kızlar için dekorasyon tavsiyesi.

Kızların odaları aslına bakarsanız kullanım olarak kolay olması gerekmektedir. Bu da mobilyada kullanılabilirlik seviyesini anımsatır. Küçük ama etkin dolap ve çekmece içi dekoratif organizeler çok etkin olacaktır. Zaten çekmece ve dolabın çok olması da odanın kullanım alanını artıracağı gibi toka, yüzük, oje gibi kaybolması kolay eşyaları bir arada tutmaya yarayacaktır. Kızlar için renk seçimi çok önemli olsa da pembe ve lila rengi artık genç odalarında sıkça karşılaşıldığından türkuaz ve beyaz rengi kullanmak sıradanlığın önüne geçer. Çiçekleri odanın renkleriyle uyumlu olan bir berjer e yapılacak koltuk döşemesi de odaya renk katacaktır. Lütfen bu sene zebra modelli perdelerden genç odalarında kaçınalım. Sonuç itibariyle mutfak değil genç odası tasarladığımızı unutmayalım.

Genel genç odası dekorasyon tavsiyesi.

Kırmızı bütün odalarda giden bir renktir. Biraz koyusu, biraz açığı derken dekorasyona istenilen şekilde yön verilebilir. Modern görünüşün altında zevkli bir tasarım olduğu fikrini aşılar bakan kişiye. Bu konuda sitemizi takip edebileceğiniz gibi Genç Odası Nasıl Olmalı

Genç Odalarında Dekorasyon Trendleri

One thought on “Genç Odalarında Dekorasyon Trendleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir